Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Büyükşehir Ekipleri, Yaban Hayvanlarını Yemlemeye Devam Ediyor

Büyükşehir Ekipleri, Yaban Hayvanlarını Yemlemeye Devam Ediyor

Büyükşehir Ekipleri, Yaban Hayvanlarını Yemlemeye Devam Ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi oldukça sert geçen kış şartlarında karla kaplanan bölgelerde yem bulmakta zorlanan yılkı atları, yaban hayvanları ve sokak köpeklerinin beslenmesi için özellikle dağlık bölgelerde yemleme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Büyükşehir ekipleri, Tarsus’un kırsal bölgelerinde yer alan Gülek Mahallesi Karboğazı bölgesinde başta yılkı atları olmak üzere kuşlar, diğer yaban hayvanları ve sokak köpekleri için belirlenen noktalara yem bıraktı. Ekipler, Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikasından (MER-EK) getirilen bayat ekmekleri de değerlendirerek belirlenen noktalara bıraktı.

 

Bayat ekmekler hayvanlara yiyecek oldu

 

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Tarsus Doğa Parkı ekipleri, yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için atlara saman ve besi yemi, yabani kuşlara buğday ve mısır ile Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası’ndan (MER-EK) getirilen bayat ekmekler ile kedi ve köpek mamalarını gerekli yerlere bırakarak hayvanları besledi.

Yem bırakma işlemlerinin belirli aralıklarla devam edeceğini söyleyen ekipler, yabani hayvanlarla ilgili vatandaşlardan ve muhtarlardan gelen her türlü şikayeti de değerlendirerek anında müdahale ettiklerini belirtti.

 


Yayın Tarihi:26.2.2020 09:14:47

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185