Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Büyükşehir’den Toplu Taşıma Şoförlerine “Pandemi Sürecinde Normalleşme Planı Farkındalık Eğitimi”

Büyükşehir’den Toplu Taşıma Şoförlerine “Pandemi Sürecinde Normalleşme Planı Farkındalık Eğitimi”

Büyükşehir’den Toplu Taşıma Şoförlerine “Pandemi Sürecinde Normalleşme Planı Farkındalık Eğitimi”

Mersin Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında toplu taşımada şoför olarak görev yapan personele yönelik olarak “Pandemi Sürecinde Normalleşme Planı Farkındalık Eğitimi” düzenledi.

Büyükşehir’in, yeni normalleşme sürecinde yurttaşlarla bire bir temas halinde olan şoförlerin alması gereken önlemler ve kurallar hakkında bilinçlendirilmesi amacıyla düzenlediği eğitimi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev yapan Dr. Serhat Kandemir gerçekleştirdi.

 

Eğitim Koronavirüs önlemleri dikkate alınarak gerçekleştirildi

 

5 grup halinde Koronavirüs önemleri dikkate alınarak düzenlenen eğitime 460 otobüs şoförü katıldı. Eğitim kapsamında pandemi, sosyal mesafe, kişisel hijyen kuralları, toplu taşıma araçlarının dezenfeksiyonu, genel enfeksiyondan korunma ve kontrol önlemleri anlatıldı.

Etkinlikte ayrıca personele farkındalık oluşturması amacıyla görsel videolar eşliğinde sunumlar yapıldı ve eğitim girişinde sağlık kitleri dağıtıldı. Program öncesinde Koronavirüs temalı düzenlenen sergide normalleşme süreci ve öncesi ile ilgili fotoğraflar sergilendi.


Yayın Tarihi:26.6.2020 11:30:40

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185