Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Büyükşehir’den Personele Oryantasyon Eğitimi

Büyükşehir’den Personele Oryantasyon Eğitimi

Büyükşehir’den Personele Oryantasyon Eğitimi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 2020 yılı Hizmetiçi Eğitim Programı kapsamında personele yönelik düzenlenen eğitimlerine devam ediyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen “Oryantasyon Eğitimi” ilk kez panel şeklinde düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yeni göreve başlayan personeller başta olmak üzere yaklaşık 200 kişinin katıldığı eğitim, Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti.

Oryantasyon paneli, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nda görev yapan iç eğitmen M. Selim Sazan’ın moderatörlüğünde, belediye bünyesinde görev yapan iç eğitmenlerin sunumları ile devam etti.

 

Büyükşehir’in vizyon ve misyonu anlatıldı

 

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nda görev yapan iç eğitmen M. Selim Sazan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen oryantasyon paneli, Büyükşehir bünyesinde görev yapan iç eğitmenlerin sunumları ile devam etti.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nda görev yapan iç eğitmen Erhan Can, teşkilatlanma ve oryantasyon konulu sunumunda belediyenin tarihçesi, teşkilat yapısı, yeni kurulan birimler başta olmak üzere tüm birimlerin görev ve sorumluluklarını anlattı.

Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı’nda görev yapan iç eğitmen Eylem Özlem Balcı’nın kurumsallaşma, kurum kültürü, visyon ve misyon, temel ilke ve değerler, kalite politikası, öneri sistemi ve kalite iyileştirme programını kapsayan sunumunun ardından, Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nda görev yapan iç eğitmen Dr. Ali Özkurt, Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışmalarını detaylı bir şekilde katılımcılara aktardı.

Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nda görev yapan iç eğitmen Merve Tokgöz, motivasyon zinciri ve motivasyonun altın kuralı konulu sunumunu uygulamalı olarak mini bir meditasyon ile tamamladı.

 

Birimler tanıtım amaçlı gezdirildi

 

Oryantasyon eğitimine katılan personele, Büyükşehir’in çeşitli birimleri tanıtım amaçlı olarak gezdirildi. Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Toroslar Engelsiz Yaşam Merkezi, Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Macit Özcan Spor Kompleksi, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Aşhane, Mersin Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Geri Kazanım Tesisi Mekanik Ayırma Tesisini gezen personele hem birimler hem de Büyükşehir’in sunduğu hizmetler hakkında bilgilendirme yapıldı.

 


Yayın Tarihi:6.2.2020 08:56:18

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185