Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Büyükşehir’den Personele “Ebeveyn Farkındalık Eğitimi”

Büyükşehir’den Personele “Ebeveyn Farkındalık Eğitimi”

Büyükşehir’den Personele “Ebeveyn Farkındalık Eğitimi”

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs sebebiyle alınan tedbirler kapsamında etkinliğini artıran “Belediye Akademisi Uzaktan Eğitim Portalı” sistemi ile personele ulaşmaya devam ediyor. Bu süreçte 2020 yılı Hizmet İçi Eğitim Planı kapsamında yer alan eğitimler, sistem üzerinden yayınlanıyor.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı işbirliğinde personele yönelik olarak “Ebeveyn Farkındalık Eğitimi” düzenlendi. Eğitimi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev alan avukat Nida Gamsız ve psikolog Nazlı Cemre Dursun gerçekleştirdi.

 

Evde kalan ebeveynlere disiplin üzerine tavsiyeler

 

Ebeveyn Farkındalık Eğitimi’nin ilk bölümünde psikolog Nazlı Cemre Dursun, çocukların benlik kavramını oluşturmada, çocuktaki sevgi ve güven ilişkisini geliştirmede önemli bir rolü olan disiplin konusunu anlattı. Dursun, çocukların kendi hareketlerini kontrol edebilmeleri ve kendi problemlerini çözebilmelerine olanak tanıyan ‘pozitif disiplin’ ve ‘pozitif disiplin ile bilinen yanlışlar’ konularını ele aldı. Eğitimde, çocukların duygularını paylaşmalarının yanı sıra hatalarını, fikirlerini ve sorunlarını açıkça tartışmalarının teşvik edildiği öz denetimi sağlama yolları da ayrıntılı olarak ebeveynlere aktarıldı.

 

Çocuk hakları üzerine önemli bilgiler verildi

 

Ebeveyn Farkındalık Eğitimi’nin ikinci bölümünde avukat Nida Gamsız, çocuk haklarının tarihsel gelişimi ve uluslararası sözleşmeyle korunan çocuk hakları üzerinde önemli bilgiler verdi. Eğitimde, “Çocuk hakları nelerdir?”, “çocuk haklarına neden ihtiyaç duyulmuştur?”, “çocuk haklarının tarihsel gelişimi”, “sözleşmeyle korunan çocuk hakları”, “çocuğun ifade özgürlüğü”, “ihmal ve istismar farkı”na değinildi.   


Yayın Tarihi:23.4.2020 08:33:56

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185