Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Büyükşehir’den Özel Gereksinimli Bireylere Özel ‘Yardımcı Refakatçi’

Büyükşehir’den Özel Gereksinimli Bireylere Özel ‘Yardımcı Refakatçi’

Büyükşehir’den Özel Gereksinimli Bireylere Özel ‘Yardımcı Refakatçi’

Mersin Büyükşehir Belediyesi, acil durumlar için oluşturduğu ‘Yardımcı Refakatçi’ uygulaması ile bir ilke daha imza attı. ‘Yardımcı Refakatçi’ uygulaması ile özel gereksinimli bireylerin deprem, yangın, sel ve patlama gibi acil durumlarda güvenli bir şekilde tahliyesi ve korunması sağlanacak. Uygulama kapsamında 270 personel görevlendirildi.

 

Görevlendirilen personel uygulama konusunda eğitim aldı

 

Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü ile İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitim programında ‘Yardımcı Refakatçi’ uygulaması ve detayları anlatıldı. Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen eğitimde İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürü ve aynı zamanda İş Güvenliği Uzmanı Levent Muştu ile İtfaiye Dairesi Başkanlığı Eğitim Amiri Levent Derya tarafından konuyla ilgili bilgi verildi.

 

Amaç acil durumlarda zarar görmelerinin önüne geçmek

 

Büyükşehir Belediyesi, bu uygulaması ile özel gereksinimli bireylerin acil durumlarda zarar görmesinin önüne geçmeyi amaçlıyor. Özel gereksinimli bireylerin acil durumlarda tahliyeleri ve tehlikelerden korunmasını sağlayacak refakatçi personel, görevlerinin detayları konusunda bilgilendirildi.

 


Yayın Tarihi:20.2.2021 09:22:52

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185