Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Büyükşehir’den İç Eğitmen Yetiştirmek Amacıyla ‘Sertifikalı Eğitici Eğitimi’

Büyükşehir’den İç Eğitmen Yetiştirmek Amacıyla ‘Sertifikalı Eğitici Eğitimi’

Büyükşehir’den İç Eğitmen Yetiştirmek Amacıyla ‘Sertifikalı Eğitici Eğitimi’

Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, 2021 yılı Hizmet İçi Eğitim Planı kapsamında Mersin Üniversitesi iş birliği ile personele yönelik sertifikalı ‘Eğitici Eğitimi’ düzenledi. Büyükşehir bünyesinde iç eğitmen yetiştirmek amacıyla düzenlenen eğitim sayesinde ihtiyaç duyulan eğitimlerin kurum içi kaynaklar yoluyla verilmesi sağlanırken, personelin motivasyonu ve aidiyet hissi de artırılıyor.

 

Eğitimler, toplumsal cinsiyet eşitliği perspektifinde işleniyor

 

Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Ahmet Çamsarı Eğitim Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimin içeriğini; ‘Eğiticinin Rolü’,  ‘Eğitim Döngüsüne Genel Bakış’, ‘Eğitimde İhtiyaç Analizi’, ‘Grup Önünde Konuşma’, ‘Eğitimde Teknoloji Entegrasyonu’, ‘Çalışma Hayatında Eğitimin Önemi/Yeri’, ‘Eğitim Döngüsünde Değerlendirme’, ‘Eğitim Programı Tasarlama/Uygulama İlkeleri’, ‘Öğretim Yöntem ve Teknikleri ile Materyal Geliştirme’, ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Perspektifinde Eğitim Sunum Teknikleri’, ‘Yetişkin Eğitimi İlkeleri’ konuları oluşturuyor.  

 

Mersin Üniversitesi akademisyenleri tarafından interaktif olarak verilen eğitim, toplam 56 saat sürdü. Eğitimin konuları toplumsal cinsiyet eşitliği perspektifinde işlenirken, program sonunda yapılacak değerlendirme sınavı ile Sertifikalı Eğitici Eğitimi tamamlanacak.


Yayın Tarihi:3.4.2021 09:17:45

Video İndir

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185