Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Büyükşehir’den Camilerde Kandil Simidi ve Çorba

Büyükşehir’den Camilerde Kandil Simidi ve Çorba

Büyükşehir’den Camilerde Kandil Simidi ve Çorba

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Regaip Kandili dolayısıyla camilerde kandil simidi dağıtıp, “1 Ekmek 1 Çorba” projesi kapsamında vatandaşlara çorba ikramında bulundu. Büyükşehir ekipleri, 16 camide toplam 23 bin 250 kandil simidi, 4 camide ise 2 bin 500 kişilik çorba dağıtımı gerçekleştirdi.

 

Vatandaşlardan büyük ilgi gördü

 

Regaip Kandili dolayısıyla Tarsus, Silifke, Anamur, Bozyazı, Gülnar, Aydıncık, Erdemli ve Mut ilçeleri ile merkez cami önlerine stant kurularak yatsı namazının ardından Büyükşehir ekipleri tarafından dağıtılan kandil simidi büyük ilgi gördü. Merkezdeki 4 cami önünde de çorba dağıtımı yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi MER-EK Ekmek Fabrikası, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı koordinasyondaki ekipler tarafından gerçekleştirilen dağıtımlar kapsamında Muğdat Camii’nde hem çorba hem kandil simidi dağıtıldı.

Oldukça leziz ve hijyenik şekilde hazırlanarak paketlenen simitleri ve yine oldukça ilgi gören sıcak çorbaları tadan vatandaşlar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e ve belediye personeline hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.


Yayın Tarihi:28.2.2020 11:55:50

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185