Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Büyükşehir?den 14 Şubat Hediyesi

Büyükşehir?den 14 Şubat Hediyesi

Büyükşehir?den 14 Şubat Hediyesi

Mersin Büyükşehir Belediyesi 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla Kültür Park içerisinde ‘Kalpli Meydan’ olarak adlandırılan alanı Sevgililer Günü konseptiyle dizayn etti.

Büyükşehir Mersinlilerin Sevgililer Günü’nü unutmadı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Sevgililer Günü dolayısıyla Kültür Park’ın içerinde Kalpli Meydan olarak adlandırılan alandaki ağaçları ışıklı kalplerle süsledi ve ayrıca meydandaki kalpli banklar da vatandaşlar tarafından dikkat çekti. Göz kamaştıran devasa boyutlardaki 2 kalpte alanda en fazla ilgi gören obje oldu.

Yerlerin kırmızıya boyanmasıyla da tam anlamıyla bir sevgi teması oluşan parkta özellikle çiftler eşleriyle ve sevgilileriyle hatıra fotoğrafı çekilerek, o günlerini Büyükşehir sayesinde ölümsüzleştirdi.

Tüm sevenler alanda…

Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan alanda hatıra fotoğrafı çekilen nişanlı çift Gönül Yavrutürk ve Hakan Çılgınözü birbirlerini çok sevdiklerini ve bütün Sevgililer Günü’nde birlikte olmak istediklerini dile getirerek, “Güzel olmuş, aşk dolu bir yer bence. Bu alanı çok beğendik ve böyle bir yerle ilk defa karşılaşıyoruz. Önceden de buralara geliyorduk ama hiç böyle bir şey görmemiştik. Bizim için çok güzel bir anı oldu” dediler.

Ömür Karaçay da Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla eşine Sevgililer Günü mesajı göndererek, “Şimdi gördüm bende. Güzel bir dizayn olmuş. En azından düşünülmüş diyelim. Buradan Mersin Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla eşimi çok sevdiğimi söylerken herkesin sevgililer gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

47 senedir evli olan Enver ve Necla Ünal çifti ise bütün sevenlerin Sevgililer Günü’nü kutlayarak, “Bu alan çok hoşumuza gitti. Yani kendi kendimize amaç ne dedik ve Sevgililer Günü’ne özel yapıldığını duyunca çok beğendik. Açıkça söylemek gerekirse iş makinalarını karşıdan görmeye başlayınca ‘Bizim belediyemiz bu işlere de güzel ilgi gösteriyor’ dedik. Çok güzel bir şey, halkın nabzına göre da davranılması çok hoş” şeklinde konuştular.

“ Bizim sevgilimiz vatan”

Ayrıca şehrin dört bir tarafında yer alan billboardlarda yaptırdığı Sevgililer Günü afişleriyle de vatanın ve bayrağın yılmaz bekçileri Mehmetçiklere de selam gönderen Büyükşehir Belediyesi, ‘Bu Sevgililer Gününde Mehmetçiğe Selam Olsun, Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun’ ve ‘Bizim Sevgilimiz Vatan Varlığımız Mehmetçiktir, 14 Şubat Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun’ sözleriyle Afrin Operasyonu’nda mücadele eden Mehmetçiklerin yanında olduğunu gösterdi.

 

 


Yayın Tarihi:15.2.2018 11:45:17

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185