Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Başkan Seçer, Öğrencilerin Yol Çilesine Son Verdi

Başkan Seçer, Öğrencilerin Yol Çilesine Son Verdi

Başkan Seçer, Öğrencilerin Yol Çilesine Son Verdi

Uzun zamandır asfaltlama çalışması yapılmadığı için başta öğrenciler olmak üzere vatandaşların büyük mağduriyet yaşadığı Erdemli İlçesi’ndeki Mehmet Emin Yazar Caddesi’nin yol sorunu, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in talimatıyla çözüldü. Caddenin üzerinde bulunan okulun öğrencileri ve caddeyi kullanan vatandaşlar, çalışmaların tamamlanmasıyla rahat bir nefes aldı.

Mehmet Emin Yazar Caddesi’nde yer alan ve büyük sorun yaşayan öğrencilerin mağduriyetini özel bir okulun müdürü olan Fatih Yüncüoğlu, Silifke’deki bir festivalde Başkan Seçer’e iletmişti. Başkan Seçer’in talimatının ardından Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, yolla ilgili çalışmaları üç günde bitirdi. Böylece, MESKİ’nin Koyuncu, Yüksek ve Türbe Mahalleleri’ndeki altyapı çalışmalarının ardından yaklaşık 1 yıldır atılmayan asfalt nedeniyle yaşanan mağduriyet çözülmüş oldu.

Başkan Seçer: “Okulun yolu böyle olmaz”

Okul müdürü Fatih Yüncüoğlu, yolla ilgili büyük sıkıntılar yaşadıklarını dile getirerek, “Buralar 1 yıldan bu yana çamur içerisindeydi. Silifke’de düzenlenen bir festivalde okulumuzun tanıtımı için stant kurmuştuk.  Orada Başkanımız ile stantları gezerken karşılaştık, okulumuzun yolunun böyle olduğunu söyledik. Başkanımız ‘Okulun yolu böyle olmaz’ diyerek yanındaki görevlilere bizi yönlendirdi. Okulumuzun yolu üç gün içinde yapıldı. Çok teşekkür ediyorum” dedi. Yolun tamamlanmasının çevrede oturan vatandaşları da memnun ettiğini kaydeden Yüncüoğlu,  eğitim-öğretime verdiği önemden dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkür etti.

Mahalle sakinlerinden teşekkür

Mehmet Emin Yazar Caddesi’ni kullanan Nebahat Demir de yapılan çalışmaları güzel bulduğunun altını çizerek, “Çok tozun toprağın içinde gittik, geldik. Çalışmalar çok güzel gidiyor, çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Özel okulun yöneticilerinden Ali Akkuş, 1 yıldır bu yolun eziyetini hem okul öğrencileri hem okul öğretmenleri hem de çevredeki vatandaşlar olarak yaşadıklarını vurgulayarak, “Bir yıl gecikmeli de olsa yapıldı. Bu konuda çok teşekkür ediyoruz. Eğitim yuvasının yolunu yaptığından dolayı ve bu konuda hassasiyet gösterdiğinden dolayı Sayın Başkanımız’a teşekkür ediyoruz ve çalışmalarının devamını diliyoruz” şeklinde konuştu.


Yayın Tarihi:2.7.2019 15:43:44

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185