Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Başkan Seçer’den YKS’ye Girecek Öğrencilere Mektup

Başkan Seçer’den YKS’ye Girecek Öğrencilere Mektup

Başkan Seçer’den YKS’ye Girecek Öğrencilere Mektup

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 27-28 Haziran’da yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde, Büyükşehir Belediyesi’nin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nde eğitim gören 4 bin 400 öğrenciye mektup göndererek, hem süreci değerlendirdi, hem de başarı dileklerini iletti. Başkan Seçer, eğitim ve bilime inandığını ilettiği mektupta, gençlere sonsuz güvendiğini vurgulayarak, “Siz gençler başarılı oldukça, ülkemize ve insanlığa katkı sundukça bizim gururumuz ve mutluluğumuz da artacak” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi idareci ve öğretmenleri, pandemi nedeniyle Mart ayından bu yana uzaktan eğitim alan öğrencileri gruplar halinde ziyaret ederek, Başkan Seçer’in mektubunu iletiyor. Hem merkezde hem de ilçelerde gerçekleştirilen ziyaretlerde, öğrencilere ayrıca ücretsiz kaynak kitap ve deneme sınavları teslim ediliyor.

 

“Başkanımızın eğitime destek vermesi ve bunu hissettirmesi bizi mutlu ediyor”

 

Tarsus Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi idareci ve öğretmenleri, uzaktan eğitim alan 964 öğrenciyi evlerinde ziyaret ederek, Başkan Seçer’in mektubunu iletti. Tarsus Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi Müdiresi Yasemin Üstüay Paksoy ve diğer öğretmenlerini karşılarında gören öğrenciler büyük mutluluk yaşadı.

 

Pandemi döneminde de öğretmenlerin her zaman yanlarında olduğunu ifade eden öğrencilerden Seyda Nur Kaya, “Büyükşehir Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’nde sınava hazırlanmaktan dolayı çok memnunum. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap Seçer’in eğitime destek vermesi ve bunu hissettirmesi de gerçekten bizleri mutlu ediyor. Okuma isteği olup da imkanı bulunmayan öğrencilerin ücretsiz şekilde böyle eğitim alabilmeleri gerçekten çok güzel; teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.

 

Özellikle pandemi döneminde gördükleri uzaktan eğitim sırasında öğretmenlerinden büyük psikolojik destek aldığını ve bu durumun kendisini motive ettiğini kaydeden öğrenci İbrahim Tekel ise “Öğretmenlerimizin psikolojik desteği, yalnız olmadığımızı gösterdi ve sınava daha fazla motive olmamızı sağladı” dedi.

 

Gördüğü eğitimden dolayı huzurlu ve mutlu bir şekilde sınava gireceğini belirten öğrenci Bilal Turan da “Büyükşehir’in kurslarında hazırlanmaktan dolayı gayet mutluyum. Ben sadece şunu belirtmek isterim ki herkes sınavda hak ettiği başarıyı alsın. Sayın Başkan’a ve öğretmenlerimize bizlere verdikleri emeklerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Seçer “Sevgili Gençler” diye başladığı mektubunda öğütlerde bulundu

 

Başkan Seçer, tüm öğrencilerin isimlerine özel olarak hazırlanan zarfların içinde yer alan ve evlere öğretmenler tarafından tek tek dağıtılan mektubunda şu ifadelere yer verdi:

 

“Sevgili gençler,

Dünyamız, belki de tarihin en zor zamanlarının birinden daha geçiyor. Koronavirüs salgını, ekonomik ve sosyal hayatta yarattığı ağır tahribatlarla dil, din, ırk, cinsiyet, zengin-fakir ayırt etmeksizin tüm insanlara ve bütün insanlığa tarihi sorunlar yaşatıyor. Biz yöneticilere ise tarihi sorumluluklar yüklüyor.

Bizler de bu sorumlulukla, bir taraftan halk sağlığına yönelik tedbirlerimizi alırken, bir taraftan da “yeni normalleşme” adı verilen bu süreçte tedbirlerimizi ve vatandaşlarımıza destek hizmetlerimizi artırarak hayata geçirmeyi sürdürüyoruz. Sizlerin eğitim, kültür ve sosyal alanlardaki talep ve ihtiyaçlarınızın kesintiye uğramaması için var gücümüzle çalışıyoruz.

Kıymetli evlatlarım;

Böylesi bir dönemde senin de yaşadığın zorlukların farkındayım. Sokağa yeterince çıkamadığını, arkadaşlarınla buluşup sohbet edemediğini, geleceğine yön verecek bir sınava dahi sıkıntı ve stres dolu bir ortamda hazırlandığını çok iyi biliyorum. Ama üzüntüye, endişeye yer yok.

Çünkü gireceğin sınav, hayatındaki başarının bir ölçütü değil! Eğitime, bilime inanan ve siz gençlere sonsuz güvenen Belediye Başkanınız olarak, dün olduğu gibi bugün ve yarın da her zaman senin yanındayım.

Her zaman önerilerine ve fikirlerine açığım. Elbette bu zor günler geçecek. Daha güzel, daha sağlıklı günlere hep birlikte erişeceğiz. Siz gençler başarılı oldukça, ülkemize ve insanlığa katkı sundukça bizim gururumuz ve mutluluğumuz da artacak. Hayatının her aşamasında, mutluluk ve sağlıklı bir gelecek hep seninle olsun. Çünkü gerçek başarı budur. En içten sevgilerimle.”


Yayın Tarihi:23.6.2020 08:44:03

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185