Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Başkan Seçer, Çay Ve Çilek Mahallelerini Kapsayan İçme Suyu Hattı Çalışmalarını İnceledi

Başkan Seçer, Çay Ve Çilek Mahallelerini Kapsayan İçme Suyu Hattı Çalışmalarını İnceledi

Başkan Seçer, Çay Ve Çilek Mahallelerini Kapsayan İçme Suyu Hattı Çalışmalarını İnceledi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz İlçesi Çay ve Çilek Mahallelerinde ikamet eden vatandaşların su çilesini sonlandıracak içme suyu şebeke hattı çalışmasını yerinde inceledi.

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) ekipleri tarafından yürütülen ve yaklaşık 20 bin mahalleli için eski borulardan kaynaklı çile haline gelen su problemini sonlandıracak olan çalışma hakkında bilgiler alan Başkan Seçer, mesaisinin devamında Çay ve Çilek Mahallelerindeki esnafı ziyaret ederek “Hayırlı işler” dileğinde bulundu. Büyükşehir personelleri, gezi sırasında esnaf ve vatandaşlara takvim ve maske dağıttı.

 

Eski borulardan kaynaklı yaşanan kayıp-kaçak da tarihe karışacak

 

Akdeniz İlçesi sınırlarında yer alan Çay ve Çilek Mahallelerinde başlatılan kapsamlı çalışma ile bu mahallelerde ikamet eden yaklaşık 20 bin vatandaşın yaşadığı içme suyu sorunu son bulacak. MESKİ ekipleri tarafından 17 Ağustos 2020 tarihinde başlatılan çalışmanın Ekim 2021’in sonlarına doğru tamamlanması hedefleniyor. Eski borulardan kaynaklı yaşanan kayıp-kaçağı da sonlandıracak olan çalışmada, toplam 43 kilometrelik içme suyu hattı döşenecek. Çalışma kapsamında ayrıca eski boruların yıpranmasından kaynaklı üst katlarda oturan vatandaşların yaşadığı susuzluk problemi de modern boruların döşenmesi ile son bulacak.


Yayın Tarihi:3.3.2021 09:26:54

Video İndir

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185