Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Atatürk'ün Sevdiği Şarkıların Notaları Mersin'den Yükseldi

Atatürk'ün Sevdiği Şarkıların Notaları Mersin'den Yükseldi

Atatürk'ün Sevdiği Şarkıların Notaları Mersin'den Yükseldi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümü münasebetiyle ‘Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar’ etkinliği düzenledi.

Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen ve halkın yoğun ilgi gösterdiği programa Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hikmet Koç, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekteri Devran Kutlugün, KKTC Baş Konsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu, Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünal Ay, MHP Akdeniz İlçe Başkanı Erdoğan Alkaya, MHP Yenişehir İlçe Başkanı Umut Topal, MHP Mersin Kadın Kolları Başkanı Dilek Uslu Var, meclis üyeleri,  oda ve dernek başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından aramızdan ayrılışının 79. yıldönümünde düzenlenen program ‘Son Balo’ adlı sinevizyon gösterimi ile başladı. Gösterim esnasında gözyaşlarına hâkim olamayan vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı.

Tıklım tıklım dolan salonda vatandaşların bazıları programı ayakta izlerken, atalarına olan özlemlerini ve saygılarını adeta şarkılarla haykıran vatandaşlar, Efe Türküsü, Bugün Bize Hoş Geldiniz Erenler, Bülbülüm Altın Kafeste, İzmir’in Kavakları, Değirmene Un Yolladım, Şahane Gözler Şahane, Yanık Ömer ve daha birçok şarkıya alkışlarla eşlik etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı ve koro sanatçıları tarafından seslendirilen birbirinden eşsiz şarkılar dinleyenleri adeta mest etti.

Selanik Türküsü, Atabarı, Sendeki Kaşlar ve daha birçok şarkının seslendirildiği programda Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiği halk oyunlarından olan zeybek gösterisi ise vatandaşlar tarafından coşku ile dakikalarca alkışlandı.

Gecenin sonunda Mersin Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı şeflerine Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hikmet Koç ve Vali Yardımcısı Süleyman Deniz tarafından çiçek takdim edildi. 


Yayın Tarihi:17.11.2017 09:34:42

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185