Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • 4 Minik Yavru Büyükşehir’le Hayata Tutundu

4 Minik Yavru Büyükşehir’le Hayata Tutundu

4 Minik Yavru Büyükşehir’le Hayata Tutundu

Mersin Üniversitesi Kampüsü’nde üzeri açık olan su kanalına düşen yavru köpekleri Büyükşehir Belediyesi ekipleri kurtardı. Sabah saatlerinde Mersin Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi’ne 4 yavru köpeğin kuyuya düştüğü ihbarı geldi. İhbar üzerine Büyükşehir Belediyesi Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde konuşlu olan teknik ekipler harekete geçerek, hayvan ambulansı ile kısa sürede ihbarın bulunduğu noktaya ulaştı.

Ölmek üzereyken bulundular

Kampüs içerisindeki su kanalında yavru köpekleri aramaya başlayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kanalın derinleştiği ve yüksekliği 4 metreyi aşan bir noktada 4 yavru köpek olduğunu tespit etti. Kanala inerek ilk muayeneyi olay yerinde yapan veteriner hekim, yavruların vücudunda kırık ve benzeri bir durum olmadığını, ancak 24 saati aşkın bir süredir çukurda olduklarını belirledi. 4 yavru da düştükleri çukurdan başarılı bir şekilde çıkarılarak Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürüldü.

Şoka girmişlerdi

Büyükşehir Belediyesi Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde detaylı sağlık kontrolleri yapılan 4 yavru köpek, daha sonra banyo yaptırılarak temizlendi. Temizlik işleminin ardından karınları doyurularak bir araya koyulan yavrular hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi veterineri, yavruları bulduklarında aç, susuz ve korkudan şoka girmiş olduklarını anlattı. Yavru köpeklerin aşırı derecede bitkin durumda olduklarının altını çizen veteriner hekim, yavruların en az 24 saattir kanalda kendilerine uzanacak yardım eli beklediklerini ifade etti.

Muayeneleri, temizlik ve bakımları yapılan 4 küçük yavru, kendilerini sahiplenecek birileri bulunana kadar Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin misafiri olacak.


Yayın Tarihi:7.7.2019 11:29:19

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185