Engelsiz web sitesi için tıklayınız

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı

Sıfır Atık Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

12.07.2019 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Sıfır Atık Yönetmeliği öncelikle kamu kurum ve kuruluşlarında sıfır atık sisteminin kurularak yönetilmesini öngörmektedir. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından sıfır atık sisteminin kurulması ve yönetilmesi ile ilgili çalışmalar sürdürülmektedir.

Bu kapsamda 22.01.2020 Çarşamba günü Kongre ve Sergi Sarayında yapılan bilgilendirme toplantısında; Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Meski Genel Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yönetici ve personelinin katıldığı bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.

Toplantıda, Dünyada ve Türkiye’deki atık yönetim çalışmaları, sıfır atık yönetmeliği, atıkların azaltılmasına ve geri dönüşümüne yönelik çalışmalar değerlendirilerek fikir alışverişinde bulunuldu. Personelin yüksek katılımı ve ilgisiyle sıfır atık sisteminin kurulması ve yönetilmesi ile ilgili yapılması gerekenler konusunda ayrıntılar üzerinde durulan toplantı verimli bir şekilde sonuçlanmıştır.

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185