Engelsiz web sitesi için tıklayınız

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı

İklim Değişikliği Hakkında e-öğrenme Oyunu Uygulaması Oluşturduk

Gerçek öğrenme ezberlemek değildir. Doğru türde simülasyonlar ve oyunlar bir öğrenciyi gerçekten yeni becerileri kavramak ve uygulamak için zorlayabilir ve bunlara müdahale edebilir.

Geleneksel derslerden veya uygulamalı eğitimden farklı olarak oyunlar, öğrenciyi öğrenme sürecine aktif olarak katılmaya zorlar ve simülasyonlar ile öğrenciler yeteneklerini gerçek dünyaya daha çabuk adapte eder.

Günümüzdeki gelişmeler dikkate alındığında çocuklar ebeveynlerine ait tablet ve akıllı telefonlar ile oynamakta oldukları görülecektir. Bu durum da hem çocukların hem de ebeveynlerin iklim değişikliği konusuna dikkatlerini çekmek için basit ama etkili yeni bir yöntem ortaya çıkarmaktadır.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı olarak, çocuklar için iklim değişikliği konusunda bilgilendirilmeleri sağlayacakları bir uygulama geliştirdik.  Sadece Mersin’de değil dünya genelinde Türkçe konuşabilen çocukların iklim değişikliği konusunda bilgilendirilmesi sağlanacaktır.

Uygulama ücretsiz olarak tüm platformlardan (App Store, Google Play vb.) tablet ve telefonlara indirilebilmektedir. Oyun hava ve iklim,  temiz su kaynakları, karbon, enerji, bitkiler, hayvanlar, temiz teknoloji gibi bir dizi modülü kapsamaktadır. Oyunda çocukların iklim değişikliği ve iklim değişikliğine etkilerin azaltılmasını öğrenmeleri için en az 10 konu bulunmaktadır. Oyun modülleri hem çocukların hem de gençlerin ilgisini artırmak için farklı seviyelerde geliştirilmeye devam edecektir.

 

  • APPSTORE İÇİN UYGULAMA LİNKİ; 

 https://apps.apple.com/us/app/i-klim-de%C4%9Fi%C5%9Fikli%C4%9Fi-e-%C3%B6%C4%9Frenme/id1479303248?ls=1

  • GOOGLE PLAY STORE İÇİN UYGULAMA LİNKİ;

  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MBB.IklimDegisikligi

 

 

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185