HABERLER

Sivas’tan Mersin’e Kalite Ziyareti

Türkiye’de kaliteye yön veren yerel yönetimler arasında öncü olan Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kaliteli ve yenilikçi hizmet sunumu, süreçlerle ve sistemlerle yönetimi, Türkiye’de birçok yerel yönetimin ilgisini çekiyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kaynakları etkin ve verimli bir şekilde kullanan, sürdürülebilir, katılımcı, çoğulcu, adil, şeffaf, hesap verilebilir bir yönetim ve vizyon anlayışı çerçevesinde uyguladığı Kalite Yönetim Sistemi, Sivas Belediyesi tarafından incelendi. Sivas Belediyesi’nden Mersin’e gelen bir ekip, Büyükşehir’in Kalite Yönetim Sistemi’ni inceledi.

Tüm süreçlerle ilgili bilgi aldılar

Aralarında Sivas Belediyesi Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezi koordinatörü, Avrupa Birliği uzmanı, eğitim destek yöneticisi ve eğitim destek uzmanı olan ekip, Büyükşehir’in Kalite Yönetim Merkezi Şube Müdürlüğü’nün işleyişi ve organizasyon yapısındaki yeri, Kalite Yönetim Sistemi’nin kurulma aşaması ve devamında gelen kalite yolculuğu hakkında bilgi aldı.

Kalite Yönetim Sistemi’nin kurumsallığa ve belediyeye katkısını inceleyen ekipler, hizmet iyileştirme yöntemlerini de gözlemledi.