HABERLER

Robotik Takımı Titania Ekibinden Büyükşehir Ulaşım Dairesi’ne Ziyaret

Bahçeşehir Koleji Toroslar Kampüsü Ortaokulu’nun Robotik Takımı Titania ekibi, Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nı ziyaret ederek, Türkiye’de Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen First Lego League (FLL) programı Antep Bölge turnuvasına katılmayı planladıkları “Sürücü Bilgilendirme Akıllı Sistemi Projesi” için fikir alışverişinde bulundu.

 

12 öğrenciden oluşan Robotik Takımı Titania ekibi, öğretmenleri Ebru Yaşar ve Pınar Doğan ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi’ni ziyaret ederek, Daire Başkanı Ersan Topçuoğlu’ndan Ulaşım Dairesi’nin çalışma alanları ve Akıllı Ulaşım Sistemleri hakkında bilgi aldı.

 

Titania ekibi, “Sürücü Bilgilendirme Akıllı Sistemi Projesi” ile katılmayı planladıkları Türkiye’de Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen ve 29 Şubat’ta gerçekleşecek olan First Lego League (FLL) programı Antep Bölge turnuvası için Daire Başkanı Ersan Topçuoğlu ve Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren ulaştırma mühendisleriyle projeyi geliştirme yolları hakkında fikir alışverişinde bulundu. Görüşme sırasında öğrenciler, projelerini geliştirebilmek adına ulaştırma mühendislerine sorular sordular.