HABERLER

Mersin’de Örnek Dayanışma

Mersin’de Büyükşehir ve vatandaşlar örnek bir dayanışmaya imza atıyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kenti daha yaşanabilir hale getirmek amacıyla yaptığı hizmetlere vatandaşlar da gönüllü olarak destek veriyor. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, Toroslar İlçesi Aladağ Mahallesi’ndeki mezarlıkları mahalle sakinleriyle birlikte temizledi.

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından başlatılan kent genelindeki mezarlıkların temizlik çalışmaları devam ediyor. Mersin’in Toroslar İlçesi Aladağ Mahallesi’nde bulunan mezarlıkların bakım ve temizlik çalışmasına, Aladağ Mahallesi sakinleri de destek verdi. Mahalle sakinleri, 5 farklı noktadaki mezarlıkların bakım ve temizlik çalışmalarına evlerinden getirdikleri orak, kürek, çapa ve kazma gibi aletlerle katıldı.

“Geçmişine sahip çıkamayan geleceğine sahip çıkamaz”

Aladağ Mahalle Muhtarı Ahmet Ertunç, yapılan çalışmalar için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkür etti. Mahalle sakinleri olarak çalışmalardan memnun olduklarını vurgulayan Seçer, “Mahalle sakinleri olarak Büyükşehir Belediyemiz’in çalışmalarından memnunuz. Mezarlıklarla ilgili çalışmalara da halkımız gönüllü olarak destek verdi. Çünkü geçmişine sahip çıkamayan geleceğine sahip çıkamaz” dedi.

Akbelen’den Konur’a çalışmalar devam ediyor

Kent genelinde 23 farklı mezarlığın bakım ve temizliğini gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Kurban Bayramı’na kadar Akbelen ve Güneykent gibi büyük mezarlıkların yanı sıra Menteş, Afetevler, Akkent, Mezitli, Davultepe, Tece, Yalınayak ve Çavuşlu mezarlıklarının da bakım ve temizlik çalışmalarını gerçekleştirecek. Bu çerçevede, Erdemli Limonlu Mahallesi, Erdemli Güzeloluk Mahallesi ve Gülnar Konur Mahallesi mezarlıklarında yürütülen temizlik çalışmaları devam ediyor.