HABERLER

Denizkızı Personelinden Örnek Davranış

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Denizkızı Turizm A.Ş. personelleri, Mersin’de denizin, güneşin ve kumun tadını çıkarmak isteyen yerli ve yabancı birçok turisti hakkıyla ağırlarken, gerçekleştirdikleri çevreci ve sosyal projelerle de Mersinliler’den büyük beğeni topluyor.

30 dakikada temiz bir plaj için

Mavi Bayrak programı kapsamında çevre kirliliği sorununa dikkat çekmek amacıyla düzenledikleri “Ne Kadar Sürede Ne Kadar Çöp?” etkinliği kapsamında Denizkızı Turizm A.Ş. personelleri tarafından Susanoğlu plajında temizlik yapıldı.

30 dakika boyunca yapılan temizlik sonrasından çok sayıda plastik, cam ve metal atık toplandı. Toplanan atıklar içerisinde ayrıca sigara izmaritleri ve kuruyemiş kabukları da yer aldı. Denizkızı Turizm A.Ş. personelinin gerçekleştirdiği çevre etkinliğine plajda denizin tadını çıkaran tatilciler de katılım gösterdi.

Huzur Evi sakinleri Denizkızı plajlarında ağırlanıyor

Benimsediği sosyal belediyecilik anlayışını, beş ay gibi kısa bir sürede,  kentin her noktasında hissettirmeyi başaran Mersin Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde hizmet veren tüm şirketleriyle de sosyal etkinlilere ağırlık veriyor.

Bugüne kadar dezavantajlı tüm gruplara özel gerçekleştirdiği etkinliklerle birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan Denizkızı Turizm A.Ş.’nin son misafirleri huzurevi sakinleri oldu. Denizin ve güneşin tadını çıkarmak isteyen huzurevi sakinleri, Denizkızı Turizm A.Ş.’ye ait otobüslerle kaldıkları huzurevlerinden alınarak plajlara getirildi. Plajda gönüllerince bir gün geçiren huzurevi sakinleri, öğle yemeklerini ise Denizkızı Turizm A.Ş.’ye ait büfelerden yedi.