HABERLER

Daha Kaliteli Hizmet İçin Büyükşehir Personeli Eğitimden Geçti

Mersin Büyükşehir Belediyesi, personel eğitimlerine devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi personellerine Kalite Yönetim Sistemi konusunda eğitim verildi. Mersin için yapılan çalışmalarda hizmet kalitesinin arttırılması amacı ile başlatılan eğitimler, 3 gün boyunca devam etti.

Büyükşehir Belediyesi personellerinin yetkinliklerini ve performanslarını artırmak amacı ile başlatılan eğitim kapsamında personellere 9, 10 ve 11 Ekim tarihlerinde “Kalite Yönetim Sistemi Farkındalık Eğitimi” verildi. Eğitim kapsamında, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 39001 Yol Trafik Güvenliği Yönetim Sistemi hakkında bilgiler sunuldu.

Bu kapsamda, yönetim sistemleri ve iç tetkik konusunda kalite düzenlemelerinin yer aldığı ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi hakkında eğitim verilirken, bununla birlikte eğitimlere katılan personellere çevre sağlığının korunması amacıyla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve yol ve trafik güvenliği kapsamında ISO 39001 Yol Trafik Güvenliği Yönetim Sistemi konularında bilgiler aktarıldı. Düzenlenen eğitim programına 1000 personel katıldı.