HABERLER

Başkan Seçer, Tarsus’un Kurtuluşunun Yıl Dönümü Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus’un kurtuluşunun 98'inci yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Seçer, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Geçmişi binlerce yıl ötesine uzanan Tarsusumuz'un düşman işgalinden kurtuluşunun 98'inci yıl dönümünü büyük gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

98 yıl önce Tarsus halkının canları pahasına verdikleri onurlu mücadele, bugün hepimiz için gurur ve dayanışma kaynağıdır.

Yüzyıllardır farklı inanç ve kültürden insanların bir arada hoşgörü içinde yaşadığı güzel ilçemiz, bundan sonra da paha biçilmeyecek bu mirasına sahip çıkmaya devam edecektir.

Bizler de tarihsel ve kültürel birikimini hoşgörü geleneği ile birleştiren güzel kentimizin daha çok gelişmesi, kalkınması ve bir refah kenti olarak dünyanın sayılı merkezleri arasında yer alması için birlik ve beraberlik içinde var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Tarsus’un kurtuluşunu en içten dileklerimle kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşları olmak üzere, tarihimize altın sayfalar yazdıran tüm aziz kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.”