HABERLER

Başkan Seçer Aydıncıklı Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Ramazan ayı boyunca ilçelerde düzenlediği iftar programları öncesinde muhtarlar ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile buluşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aydıncık ilçesinde muhtarlarla buluştu.

İftar programı için gittiği Aydıncık’ta mahalle muhtarları ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile buluşan Seçer, bölgeye dair eksikleri ve beklentileri dinledi. Büyükşehir Belediyesi olarak yapmayı planladıkları hizmetleri aktaran Seçer, Mersin’i en iyi noktalara getirme noktasındaki kararlılıklarını ve yönetim anlayışlarını paylaştı.

Vatandaşların sorunlarının çözümü noktasında muhtarlar ile sık sık bir araya geleceğini aktararak konuşmasına başlayan Başkan Seçer, göreve geldiği günden bu yana kısa sürede yaptığı hizmetleri muhtarlarla paylaştı. Toplantıda Başkan Seçer’e Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan da eşlik etti.

“Aydıncık butik turizme uygun hale getirilecek”

Aydıncığın küçük bir yerleşim birimi olmasına rağmen tarım ve turizm anlamında önemli potansiyeli olan bir ilçe olduğunu ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Aydıncık adeta cennetten bir köşe. Çok daha güzel bir turizm merkezi haline gelebilecek bir ilçe. Önemli tarımsal üretimi olan bir bölge. Tarım için örtü altı üretim katma değeri yüksek üretim ve daha fazla kazanç demektir. Aydıncık o anlamda şanslı. Bu potansiyeller daha iyi değerlendirilebilirse son derece şanslı. Özellikle buranın butik turizme uygun hale getirilmesi konusunda bazı çalışmalarımız olacak” dedi.

“Yeni dönemde turizm bölgesi olarak değerlendirdiğimiz 4 bölgeden biri Aydıncık”

Koruma amaçlı imar planı üzerinden bazı değerlendirmelerde bulunduklarını ve imar planı noktasında katkı sağlayacaklarını ifade eden Seçer, Aydıncık ilçesini turizm alanında kalkındıracak ve tüm Aydıncıklıları sevindirecek projelerinden bahsetti. Seçer, “Buranın imar düzenlemesi önemli. Bu noktada katkılarımız olacak. Özellikle butik otel turizmine müsait bazı imar düzenlemeleri olabilir. Yeni dönemde turizm bölgesi olarak değerlendirdiğimiz 4 bölgeden biri Aydıncık. Üzerimize düşeni yapacağız. Ana caddenin düzenlenmesi konusunda bir projemiz var. Aydıncığın Turistik, otantik hüviyetine uygun bir restorasyonla yerli ve yabancı turistlerin yaptığı ziyaretlerde önemli zaman geçireceği kafeler, restoranları, hediyelik eşya satış mağazaları ile şık bir turizm beldesi haline getirmek mümkün ve bunu zaman içerisinde yapacağız” ifadelerine yer verdi.

Seçer, Aydıncık sakinlerinin yıllardır sıkıntısını çektiği altyapı, temiz içme suyu, tarımsal sulama ve köy grup yolları konularında yaşanan sıkıntıları da giderecek projelerinin olduğunun müjdesini verdi.

Hizmet yapabilmek için paraya ihtiyacı olduğunu ve yönetime geldikten sonra yaşanan finans sıkıntısını aşmak için meclisten borçlanma istediğini sözlerine ekleyen Seçer, mecliste çoğunlukta olan Cumhur İttifakı üyelerinin borçlanma yetkisi vermediğini iletti. Seçer, hizmet yapmak istediklerini ancak borçlanma yetkisi verilmediği için zaman kaybettiklerini de muhtarlarla paylaştı.

“Yeni şantiye alanı kuracağız”

Seçer, muhtarların mahalleleri için en çok talepte bulunduğu asfalt konusunda da bazı yeniliklere gideceklerinin müjdesini vererek, Silifke’de kuracakları asfalt şantiyesinden bahsetti. Seçer, “Asfaltlama yapmamız gerekiyor. Asfalt hazırlıklarının Aralık ayında başlaması gerekiyor. Süratle bunları giderme peşindeyiz. İki ayrı noktada şantiyemiz olacak. Mersin’deki asfalt şantiyemizin mevcut kapasitesi elden geçirilerek, arttırılacak. Silifke’ye yeni bir şantiye kurmayı planladık. Bunu süratle gerçekleştireceğiz” diye belirtti.

“İmkânlarımızı zorlayarak, muhtarlarımızın eksiklerini gidereceğiz”

 Yeni bir büyükşehir belediye başkanı olduğunu ancak ne para sıkıntısının ne de yeni olmanın hizmet verme noktasında kendilerini durdurmayacağını ifade ederek sözlerini sürdüren Seçer,  “Yeniyiz ama bu bizim için gerekçe değil. Zaman içinde sıkıntıları aşacağız. Sizleri önemsiyorum demem sözde değil. Sizlerle iş birliği yapacağız. Sizlerle iletişim halinde olalım, mahallelere sizlerin aracılığı ile hizmet götürelim istiyoruz. Muhtarlarımız için çok kısa sürede tüm imkânlarımızı zorlayarak, eksiklerini gidereceğiz” ifadelerine yer verdi.

“Vatandaşla aramızdaki koordinasyonu sağlayan yapı muhtarlarımız”

Önemsedikleri ve iş birliği yapacakları kurumların başında ilçe belediyeleri ve muhtarların geldiğini söyleyen Başkan Seçer, konuşmasını şu şekilde sürdürdü “Muhtarlarımız önemli. Belediyede çalışan tüm personelimizin muhtarlarla iş birliği içerisinde olması lazım. Bizim vatandaşla aramızdaki koordinasyonu sağlayan yapı muhtarlarımız. Bunu bizim yönetim anlayışımıza bu süre içerisinde yansıtacağız”

Muhtarlar vatandaşların en çok sıkıntı çektiği içme suyu, kanalizasyon, grup yolu, mezarlıklar ve sulama borusu gibi konulardaki isteklerini Başkan Seçer’e iletti.