HABERLER

3. Tarsus Gastronomi Günleri Başladı

Tarihi ve zengin bir yemek kültürü olan Tarsus’ta bu yıl 3. kez düzenlenen Gastronomi Günleri başladı. Tarihi Kubat Paşa Medresesi ve Danyal Peygamberin kabrinin bulunduğu Makam Camisi’nin yanındaki meydanda gerçekleştirilen etkinlik, 3 gün sürecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere, Tarsus Belediyesi, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Kent Konseyi, Tarsus Kent Konseyi, Tarsus Slow Food Grubu ile Tarsus Zeytin Platformu işbirliğiyle gerçekleşen programa, vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

3. Tarsus Gastronomi Günleri’nin açılış törenine, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ruhi Koçak, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in eşi Meral Seçer, Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu, diğer paydaş temsilcileri, protokolün diğer üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

“Öğrenelim Öğretelim” teması

Bu yılki teması “Öğrenelim Öğretelim” olan Tarsus Gastronomi Günleri, önemli sayıda ünlü yemek şefini ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen konukları ağırlamaya başladı. Açılış töreninde protokol üyeleri ile katılımcılar kurulan stantları tek tek gezerek, Mersin’e özgü lezzetlerin tadına baktı.