Cumhuriyetimizin 100. Yılına Özel Ödüllü Fotoğraf Yarışması'na başvurularınızı bekliyoruz. 

A- A+

Cumhuriyetimizin 100. Yılına Özel Ödüllü Fotoğraf Yarışması'na başvurularınızı bekliyoruz. 

Başvurunuzu TEKSİN uygulaması ve başvuru linki üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 

KATILIM ŞARTLARI:

 1. Yarışma, zamanını Mersin’de (Mersin ve ilçeleri) geçirmiş her liseli açıktır. Yarışmaya katılmak için Mersin’de yaşamak zorunlu değildir ancak fotoğrafların Mersin’de çekilmiş olması ön koşuldur. Lise öğrencisi olan ve Mersin’de yaşayan/bir süre geçirmiş her birey Mersin fotoğrafları ile yarışmaya katılabilir
 2. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 3. Yarışmaya Lise öğrencileri katılabilir. Ödül kazanan katılımcılarda   ebeveynlerin muvafakat vermesi gerekmektedir.
 4. Yüklenecek fotoğraf sayısı en az 1, en fazla 4 olmalıdır. Bir kişi birden fazla hediye kazanamaz.
 5. Yarışma başvurusu www.mersin.bel.tr ve Teksin Mersin mobil uygulaması üzerinden yarışma başvuru linki üzerinden yapılacaktır.
 6. Yüklenen fotoğraflarda istenilen filtre, efekt ve görüntü işleme tekniği kullanılabilir. Bu konuda herhangi bir sınırlama yoktur.
 7. Yüklenecek fotoğrafların boyutları 1 MB’den küçük ve 4 MB’den büyük olmamalıdır. Başarılı bulunarak seçilmiş olan fotoğraflar sergi ve/veya kataloglarda kullanılacağı için boyut ve çözünürlük önemlidir. Ödül ve sergileme kazanan fotoğrafların orijinal boyutlu halleri talep edilebilir.
 8. Katılımcılar fotoğraf makinesi, akıllı telefon vb. görüntü kayıt araçları ile ürettikleri fotoğraflarıyla ‘CUMHURİYETİMİZİN 100.YILINDA LİSELİ GÖZÜNDEN MERSİN’ Fotoğraf Yarışmasına katılabilir. Mümkün olacak en yüksek boyutta fotoğraf vermeleri kişisel sorumluluklarına bırakılmaktadır. Yeterli çözünürlükte olmadığı tespit edilen fotoğraflar elenebilir, yarışma jürisi kurallara uymayan fotoğrafları ön eleme ile diskalifiye edebilir.
 9. Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.
 10. Yarışmaya katılan fotoğrafların üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesi, kamu düzenini bozucu, zararlı ve kötü alışkanlıkları özendirici, genel ahlak ve adaba aykırı olmaması, suç teşkil etmemesi, herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin reklamı amacını taşımaması gerekmektedir. Bu konudaki her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılımcıya aittir.
 11. Tüm yarışma şartlarını eksiksiz yerine getiren katılımcıların fotoğrafları Jüri komitesine sunulacak ve ödül kazananlar belirlenecektir.
 12. Yarışma sonuçları açıklanmadan önce kazananlara ulaşılacak, iletişim ve fotoğraf bilgileri kontrol edilecektir. Bu süreçte cevap alınamayan kullanıcıların yerine yedek kazananlar alınacaktır.
 13. Yarışma Jürisi gerek duyduğu takdirde fotoğrafların orijinallerini isteme hakkına sahiptir.
 14. Dereceye girerek Başarılı bulunan fotoğrafların çeşitli afiş, billboard, tüm medya araçlarında (basılı, yazılı, sözlü) ve sosyal medyada kullanılması, sergi ve kataloglarda yer alması için üst kullanım hakkı 3 yıl Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne aittir. Bunun için Mersin Büyükşehir Belediyesi ek bir ödeme yapmayacaktır. Fotoğrafçı yarışmaya katılarak bu kuralı kabul etmiş olur.
 15. Yarışmayı düzenleyen Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Jüri komitesi yarışma şartlarında düzenleme, ekleme/çıkarma ve iptal etme hakkını saklı tutar. Bu konuda katılımcıların itiraz etme hakkı bulunmamaktadır.
 16.  Yarışmaya katılanlar “yarışma katılım şartlarını” okuyup kabul etmiş sayılırlar.

YARIŞMA JÜRİ KOMİTESİ  

Ödül, aşağıda isimleri belirtilen jüri üyelerince belirlenecektir. Jüride 5 (beş) üye yer almaktadır. Jüri Komitesi en az 3 üye ile toplanabilir.

 

Jüri Komitesi

Bengi İspir Özdülger-MBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Bşk. Koordinatörü

Hulki Muradi – Jüri Komitesi Başkanı

Sevtap İnal- Medeka Fotoğraf Krl. Üyesi

Ahmet Bayansu-Mersin Esnaf Sanatkâr Fotoğrafçılar Oda Başkanı-Medeka Krl. Üyesi

Hayrettin Kırdı- Medeka Fotoğraf Krl.Üyesi

 

ÖDÜLLER

1.’lik Ödülü- Dijital Fotoğraf Makinesi -15.000 TL değerli

2.’lik Ödülü- Dijital Kompakt Fotoğraf Makinesi- 10.000 TL değerli

3.’lük Ödülü- Polaroid Mini Fotoğraf Makinesi 10'lu Film- 7.500 TL değerli

Cumhuriyet Özel Ödülü- Teknolojik Market Alışveriş Çeki (7.500 TL Değerinde)

3 Adet Mansiyon Ödülü- Teknolojik Market Alışveriş Çeki (3.500 TL Değerinde)

 

**Ödül olarak belirtilen fotoğraf makinalarının üretimden kaldırılması veya bulunamaması durumunda eş değerde olmak koşulu ile farklı model ve/veya marka cihaz, kazanan fotoğrafçılara takdim edilebilir. Bu organizasyon komitesinin tasarrufundadır.

 

İLETİŞİM

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı

Telefon: 0324 533 2101

E mail: medeka@mersin.bel.tr

Web: www.mersin.bel.tr

Adres: Deniz Mahallesi İsmet İnönü Bulvarı No:229 Macit Özcan Spor Kompleksi Yenişehir / MERSİN

Duyurunun Fotoğrafları