4. Patifest’e özel Benim Dostum Resim Yarışması

A- A+

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü


4. Patifest’e özel
Benim Dostum Resim Yarışması

Başvuru Tarihleri: 11 Eylül 2023 Pazartesi - 29 Eylül 2023 Cuma (Saat 14.00’e kadar)

YARIŞMANIN AMACI

*Katılmaya uygun yaş aralığında olan ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin duygu, düşünce ve hayallerini resim sanatı ile ifade ederek 4. Patifest etkinliğimizde sergilemelerini sağlamak.

*Hayvan sevgisi ve merhamet duygusu kazandırmaya yönelik farkındalık oluşturmak.

YARIŞMANIN KONUSU

Öğrencilerimizin sokakta yaşayan veya evlerinde beraber yaşadığı patili dostlarına olan sevgilerini ve hislerini yansıtan hayvan sevgisini anlattığı resimleri görmek istiyoruz.

KATILIM ŞARTLARI

Mersin merkez ve merkeze bağlı tüm özel / resmi ilkokul ve ortaokulda öğrenim gören (1. Sınıftan 8. sınıfa kadar) öğrenciler katılabilecektir. Yarışma ilkokullar ve ortaokullar arasında iki kategoride yapılıp değerlendirilecektir.

Her öğrenci yarışmaya bir adet eserle katılabilecektir.

Resimler özgün ve başka bir yerde yayımlanmamış olmalıdır.

Kırışmış ve yıpranmış eserler, kopya olduğu ve daha önce başka yerde yayımlandığı anlaşılan eserler değerlendirilmeyecektir.

Resimler 35x50 boyutunda çok amaçlı resim kâğıdına çizilmelidir. Belirtilen boyutlardan küçük veya büyük eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Katılımcılar yağlı boya hariç her türlü malzemeyi ve tekniği kullanmakta serbesttir. (Kara kalem, pastel boya, kuru boya, keçeli kalem, sulu boya, guaj boya vb.)

Resimlerin orijinali, 11 Eylül - 29 Eylül tarihleri arasında okul idareleri ile MBB Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Metropol İş Merkezi 28. Kat adresine teslim edilecektir.

Yarışmaya gönderilecek eserin ön yüzünde isim gibi bilgiler yazılmayacaktır. Eserin arka yüzünün sol alt köşesine öğrencinin adı, soyadı, okul adı, ilçe bilgileri okulun iletişim bilgileri ve veli iletişim bilgileri yazılacaktır.

İlk 10 eser 4. Patifest’teki alanda sergilenecektir.

RESİM DEĞERLENDİRME AŞAMASI

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görsel sanatlar konusunda uzman olarak görevlendirilen iki, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından görevlendirilen bir jüri üyesinden oluşan komitenin, 2 - 4 Ekim 2023 tarihleri arasında yapacağı değerlendirme sonucu dereceye girenler belirlenecektir.

ÖDÜL TÖRENİ YERİ VE SAATİ
Yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödülleri, 8 Ekim 2023 Pazar günü 4. Patifest etkinliğimizde verilecektir.

Tüm katılımcılara ücretsiz Tarsus Doğa Parkı ziyareti olacaktır.

Duyurunun Fotoğrafları