Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • Enerji Tasarrufu Haftası

Enerji Tasarrufu Haftası

“Değerli Mersinliler, Dünyamızın varlığından bu güne en önemli değerlerin başında; enerji ve enerjiyi doğru kullanmak gelmektedir. Modern çağımızda çok büyük öneme sahip olan enerji kaynaklarımızı, geleceğimizi güvence altına almak adına dikkatli ve ideal oranda kullanmak gerekmektedir.

Ülkemizin enerji üretiminde dışa bağımlı bir konumda olduğunu üzülerek belirtiyorum.

Böylesi bir süreçte evlatlarımızın geleceği ve daha iyi yarınlar için sahip olduğumuz enerji kaynaklarını mümkün olduğunca özenle kullanmalı ve doğanın bize sunduğu yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmeliyiz.

Ekonomimizin düzelmesinde, enerjiyi tutumlu kullanmanın önemi büyüktür. Gereksiz enerji tüketiminin önüne geçmeliyiz. Evimizde, iş ortamımızda, okullarımızda basit önlemler alarak geleceğimize umutla bakabiliriz.

Enerji tüketiminde yaptığımız savurganlık, vatanseverlik duygularımızın zayıflığını da gösteren önemli bir ölçüttür.

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, geleceğimizin ve enerjimizin öneminin farkındayız…

Hayata geçirdiğimiz "Kıl Çadır Aydınlanıyor" Projesi kapsamında halkımıza güneş sistemi enerji paneli sistemleri dağıtıyor, kırsaldaki yaşamda güneş enerjisiyle elektrik üretimine destek sağlıyoruz.

Katı Atık Geri Dönüşüm Tesisleri ile Mersin’i insan ve doğa için maksimum verimlilik sağlayacak biçimde yeniden yapılandırıyor, çöpü enerjiye çeviriyoruz. Böylece doğamızı atıklardan kurtarırken elektrik üretiyoruz.

Son olarak hizmete sunduğumuz Dinamik Kavşak Yönetim Sistemi ile zamandan yaklaşık %30 iyileşme sağlarken, bu iyileşmeye bağlı olarak günlük ortalama 6000 lt yakıt tasarrufu ve 7 ton daha az karbon salınımı sağlıyoruz.

Akıllı Çevre sistemleri ile doğaya saygılı, çevre sorunlarının minimuma indirgendiği, kendi kendine yetebilen yaşam alanları yaratıyor, yenilenebilir enerjinin kullanımını ve enerji tasarrufunu destekliyoruz.

Enerji Tasarrufu Haftası’nı kutluyor, yaşanabilir bir dünya temennisi ile esenlik dolu günler diliyorum.”

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

444 2 153